Az 1956-os forradalom és szabadságharc emléknapján 8.osztályos tanulóink Nagy András Ödön tanár úr színdarabját adták elő az iskolai megemlékezésen. Szereplők: Balogh Boglárka, Bogdándy Ádám, Borbély Luca, Dörögdi Gergő, Endrédi Csaba, Horváth Erzsébet, Horváth Zoltán, Koncz Noémi, Lakatos Botond, Mlinkovics Márk, Pirmann Zalán, Rózsás Liána, Schrei Boglárka, Stegmann Erik, Takács Gréta. Írta és rendezte: Nagy András Ödön.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc Magyarország népének a sztálinista terror elleni forradalma és a szovjet megszállás ellen folytatott szabadságharca, amely a 20. századi magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseménye volt. Ami az egyetemekről kiinduló békés tüntetéssel kezdődött 1956. október 23-án, és a fegyveres felkelők ellenállásának felmorzsolásával fejeződött be Csepelen november 11-én. 1956 logója ma a történelmi emlékezetben a lyukas nemzeti lobogó, a forradalmárok kivágták a Rákosi-címert, hogy helyreállítsák az 1948-49-ben államcsínnyel megdöntött második Magyar Köztársaság címerét: a Kossuth-címert.
„1956. október 23-a örökké élni fog a szabad emberek és nemzetek emlékezetében. E nap a bátorság, az öntudat és a győzelem napja volt. A történelem kezdete óta nincs még egy nap, mely világosabban mutatja az ember csillapíthatatlan vágyát a szabadság iránt – bármily kicsi is a siker esélye, s bármily nagy is az áldozat, amit követel.”
John F. Kennedy (1960)